Kształtki dachowe styropianowe stosowane są przy konstrukcji dachów płaskich w celu uzyskania spadku i odprowadzenia wody z powierzchni dachu. Innymi słowy, ich zadanie polega na tym, aby padający deszcz na dom został skierowany do lejów wpustowych albo rynien. Dzięki kształtkom można uniknąć kosztownego i pracochłonnego wykonywania spadków na konstrukcji dachu np. z betonu. Pozwalają one na odprowadzenie wody, która mogłaby zaszkodzić całemu budynkowi.

Główne zalety zastosowania kształtek dachowych to:

  •         łatwość montażu,
  •         lekkość materiału,  
  •         idealne dopasowanie,
  •         właściwości izolacyjne. 

Zastosowanie kształtek dachowych styropianowych pozwala na eliminację takich elementów, jak kontrłaty, folie wiatroizolacyjne czy folie paroizolacyjne. Ich montaż jest prosty, a budynek zyskuje świetne parametry termiczne. Dzięki takiemu rozwiązaniu na poddaszu temperatura jest wyrównana zarówno podczas wysokich, jak i niskich temperatur. 

Ksztaltki Dachowe Styropianowe (1)
Ksztaltki Dachowe Styropianowe (2)

Nasza firma oferuje bogaty asortyment kształtek dachowych. W naszej ofercie znajdują się produkty wykonane w różnych modułach, różnej długości i grubości. Wykonujemy:

  • kształtki dachowe ze spadkiem jednostronnym (jednokierunkowym) – najczęściej stosowane rozwiązanie na dachach płaskich,
  • kształtki dachowe grzbietowe ze spadkiem dwustronnym (dwukierunkowym) – stosowane w sytuacji, kiedy rynna położona jest po obwodzie dachu płaskiego,
  • kształtki dachowe tzw. kontr-spadki – przeznaczone do kierowania wody do wpustu dachowego, tak aby nie stała przy attyce dachowej, mają kształt trójkąta prostopadłego,
  • kształtki dachowe tzw. koperty.

Dbamy także o łatwość i szybkość montażu styropianowych kształtek dachowych. Z tego względu każdy element, który otrzymuje klient jest odpowiednio opisany. Kupującemu przekazujemy także schemat pokazujący właściwe ułożenie kształtek wraz z poszczególnymi elementami. Z takim planem montaż kształtek dachowych jest prostą czynnością, niestwarzającą żadnych problemów.

Kształtki dachowe styropianowe projektujemy na podstawie dostarczonej przez klienta dokumentacji technicznej (rzutu i przekroju dachu).

Nasi pracownicy służą fachowym doradztwem i pomocą w wyborze odpowiedniego produktu. Korzystając z długoletniego doświadczenia często podpowiadamy naszym klientom korzystniejsze rozwiązania.

Posiadamy własny transport, co znacznie skraca czas dostarczenia materiału na budowę. Dostawa może trafić do klienta nawet w ciągu 24 godzin.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Ksztaltki Dachowe Styropianowe (3)
Zainteresowany? Masz pytania?

Skontaktuj się z nami teraz!
Pomożemy Ci dobrać materiał do Twoich potrzeb!

Skontaktuj się