Kształtki dachowe wełniane przeznaczone są do zastosowania przy konstrukcji dachów płaskich. Celem ich montażu jest uzyskanie spadku i odprowadzenie wody z powierzchni dachu. Tak, więc stosowane są po to, aby padający deszcz na dom został skierowany do lejów wpustowych albo rynien. Dzięki wełnianym kształtkom dachowym można uniknąć kosztownego i pracochłonnego wykonywania spadków na konstrukcji dachu np. z betonu. Ich zadanie to odprowadzenie wody, która mogłaby zaszkodzić całemu budynkowi.

Główne zalety zastosowania kształtek dachowych to:

  •         łatwość montażu,
  •         lekkość materiału,
  •         idealne dopasowanie,
  •         właściwości izolacyjne. 

Wełna mineralna, z której wykonane są kształtki dachowe to materiał posiadający szereg właściwości, do których zaliczyć można: izolacyjność cieplną, izolacyjność akustyczną, wysoką ognioodporność i paroprzepuszczalność. Na uwagę zasługuje także jej wysoka wytrzymałość na ściskanie.

Ksztaltki Dachowe Wełniane (1)
Ksztaltki Dachowe Wełniane (2)

Nasza firma oferuje bogaty asortyment kształtek dachowych. W naszej ofercie znajdują się produkty wykonane w różnych modułach, różnej długości i grubości. Wykonujemy:

  • kształtki dachowe ze spadkiem jednostronnym (jednokierunkowym) – najczęściej stosowane rozwiązanie na dachach płaskich,
  • kształtki dachowe grzbietowe ze spadkiem dwustronnym (dwukierunkowym) – stosowane w sytuacji, kiedy rynna położona jest po obwodzie dachu płaskiego,
  • kształtki dachowe tzw. kontr-spadki – przeznaczone do kierowania wody do wpustu dachowego, tak aby nie stała przy attyce dachowej, mają kształt trójkąta prostopadłego,
  • kształtki dachowe tzw. koperty.

Dokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty były proste i łatwe w montażu. Z tego względu opisujemy każdy element składający się na kształtki dachowe wełniane. Dodatkowo każdemu klientowi przekazujemy plan montażu, który obrazuje właściwe ułożenie poszczególnych elementów. Z takim schematem montaż kształtek nie stanowi żadnego problemu.

Kształtki dachowe wełniane wykonujemy na bazie dostarczonej przez klienta dokumentacji technicznej (rzutu i przekroju dachu).

Nasi pracownicy, z chęcią doradzają przy wyborze optymalnego produktu. Bazując na swoim długoletnim doświadczeniu, podpowiadają także naszym klientom inne rozwiązania, oczywiście korzystniejsze.

Posiadamy własny transport, co znacznie skraca czas dostarczenia zakupionego materiału do klienta. Dowóz zamówienia możliwy w ciągu 24 godzin.  

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Ksztaltki Dachowe Wełniane (3)
Zainteresowany? Masz pytania?

Skontaktuj się z nami teraz!
Pomożemy Ci dobrać materiał do Twoich potrzeb!

Skontaktuj się